Czym jest FOTOchodzenie?

CHODZENIE jest o życiu

Wszyscy robimy ZDJĘCIA

Relacja z NATURĄ I ŻYCIEM

DO CZEGO ZAPRASZAM? 

Zapraszam Was na spacer #bliskonatury #blizkozycia #bliskosiebie. Dla tych wszystkich, którzy lubią chodzić i tych , którzy zapomnieli o chodzeniu i chcą poprzez chodzenie wrócić do Siebie, przypomnieć sobie o Sobie, spotkać się z innymi. No bo zdjęcia telefonem, robimy już wszyscy.

UWAGA!
Nie jest wymagana wiedza fotograficzna poza umiejętnością obsługi aparatu, który masz w telefonie komórkowym

CHODŹ Z NAMI I PSTRYKAJ

To zaproszenie do odkrywania na nowo chodzenia. Takiego chodzenia, które stanowi pewnego rodzaju nowe umiejętności. Chodzenia, które tak stawia nogi w zapędzonej codzienności, że pozwala patrzeć i zauważać, odkrywając symbolikę życia.

To zaproszenie dla tych, którzy nie mieszczą się w ramy dzisiejszego świata. STOP. My nie potrzebujemy się mieścić tylko poszerzać granice, robić miejsce. Nie mieszczę się w ramy dzisiejszego świata, dlatego robię zdjęcia, telefonem, to mi pomaga poszerzać granicę.

To warsztat, który od samego początku jest spotkaniem. Jest zaproszeniem do spotkania, które pozwala uwolnić się od oczekiwań i schematów.

FOTOchodzenie jest ruchem w kierunku wyrażania Siebie. To jest o emocjach, których nie da się oszukać, bo żeby przez nie przejść trzeba w nie wejść. FOTOchodzenie pozwala wejść i jest o dbaniu, o tym, żeby się nie zamykać a budować.

To warsztat o odwadze robienia czegoś nowego. Takiego nowego, po którym , człowiek lepiej się czuje od tego, że wprawi w ruch nogi i ciało. I wejdzie w kontakt z przyrodą a potem z człowiekiem.

O tym, że gdziekolwiek mieszkasz, to miejsce otacza jakaś okolica. A Ty po tym warsztacie zaczniesz chodzić i robić zdjęcia dla Siebie. Zdjęcia dla Siebie, które pozwolą Ci spotkać się ze Sobą i wyrazić Siebie, zauważając więcej tego, co rozpoznajesz jako TWOJE.

DLACZEGO NIE CHODZIMY NA SPACERY?

Wiecie dlaczego nie chodzimy na spacery? Bo nie mamy kurtki instagramowej i butów, które można zamoczyć czy zabrudzić. Jak będziemy mieli kurtkę, którą po prostu lubimy zawsze łatwiej wyjść. Naprawdę.

Nie chodzi o to, żeby być usztywnionym ale żeby mieć dostęp do swoich nóg. I pamiętać żeby nie być zapiętym na ostatni guzik. Pod samą szyję. Tak trudno wtedy oddychać. Tak trudno wtedy się poruszać do przodu.

I postanowić, że będziesz chodzić na spacer. I znów. I od nowa. I jeszcze raz. Taki spacer gdzie możesz w połowie wrócić się z powrotem do domu. A następnym razem wybrać dłuższą trasę. Taką trasę gdzie można zabłądzić, by znaleźć całkowicie nową drogę. Drogę gdzie można iść na skróty lub wybrać drogę okrężną by doświadczyć nowych rzeczy.

A potem wrócić. Wypić herbatę. W ulubionym kubku.

Chodź.

ZACZNIESZ PATRZEĆ INACZEJ NA SIEBIE / NA ŻYCIE

To ŻYWY warsztat

W naturze PRZEŻYWANY

Tego dobrze jest DOŚWIADCZYĆ

Tyle jest ważnych i ciekawych CHWIL

CHODŹ!

WYCHODZĘ NA SPACER

Kiedy wychodzę na spacer taki terapeutyczny buty wciągam wygodne i spodnie i bluzę, którą lubię najbardziej.

Wtedy ciało czuję więcej, oddech spokojnie przepływa. Nic mnie nie ciśnie, nie uwiera, w kałuże mogę wejść, buty pobrudzić, tak lubię najbardziej.

Takie chodzenie jest takie niedoskonałe

Dlatego pozwala mi być bliżej życia.

Jestem niedoskonała

Nogi Mnie prowadzą, w stronę życia.

Chodzenie w ogóle jest jakieś takie bardziej o życiu.

A ja łapię kawałki.

I dzisiaj łapałam kawałki.

Kiedy coś jest Moje, przychodzi samo, to widać na fotografiach

Kiedy coś jest moje, układa się samo, gdzieś po drodze kiedy nogi prowadzą.

To co człowiek może zrobić

Wyjść i iść

Kiedy się zrobi za dużo, za trudno, kiedy nie wiemy.

Bo z tym co wiem, i z tym co nie wiem, z tym za czym tęsknie, z tym co odchodzi, z tym co się zmienia, z bezradnością, z tym, z czym mi cholera trudno, też można coś zrobić.

Spokój bierze się z tego, że spotykamy się z lękiem z tym co wiem, z tym czego nie wiem, z bezradnością, ze smutkiem z tym co trudne.

FOTOchodzenie pozwala się spotkać.

Wtedy przychodzi spokój.

Takie patrzenie pozwala mi wybierać jak ja chcę patrzeć.

Tak ważne jest poznawanie dzisiaj metod, które są dostępne dla wszystkich, są sprawdzone naukowo, stosowane z powodzeniem, sprawdzają się w praktyce.

Wyjdź i idź!

Zapisz się TUTAJ , a w pierwszej kolejności dostaniesz informacje o kolejnej EDYCJI FOTOchodzenia.