MÓWIĄ O MNIE

PATRYCJA

“Witaj Marto, Jakie mam odczucia? Hmm, na początku przeraziłam się tej śmierci, która do mnie przyszła podczas warsztatów, ale potem już było dobrze, zwłaszcza kiedy stwierdziłam że ten obraz nikogo z obecnych nie przeraził tak naprawdę i że dokładnie każdy obraz miał dla mnie jakiś przekaz, mówił do mnie. A to raczej była moja świadomość, która wtedy do mnie przemówiła. Bardzo dziękuję za ten warsztat i czekam na następne.”

PAULINA 

„Pierwszy raz miałam do czynienia z taka metodą i było to dla mnie ogromne zaskoczenie. Na początku pomyślałam hmm obrazy no przecież to tylko obrazki, zdjęcia. Ale kiedy zaczęłyśmy pracować, pojawiło się tyle emocji, refleksji. Niesamowite było dla mnie to jak trafne wypowiedzi padały od osób, które akurat nas nie znały. Bo myślę, ze łatwiej znajomym dopasować obrazy do sytuacji osoby którą znamy. A tutaj byłam zaskoczona, bo ktoś z zewnątrz na podstawie jednej fotografii mówi o mnie cała prawdę. To niesamowite. Jestem bardzo wdzięczna za to spotkanie, mogłam dzięki tym zdjęciom pobyć z sobą i w sobie. Te doświadczenia zmotywowały mnie w kolejnym dniu po warsztatach do malowania obrazów na płótnie do czego zabierałam się już od bardzo dawna. Oczywiście metoda metodą, ale chciałam tez powiedzieć, że bez Ciebie to nie byłoby to samo. Masz w sobie taką lekkość, spokój, dobroć, charyzmę i doświadczenie co w połączeniu to idealny nauczyciel dusz. Podziwiam i dziękuję z nadzieją na ponowne spotkanie”

WALENTYNA

“Miałam przyjemność być u Marty na warsztacie. Miało być, jak w nazwie, “zatrzymać się…”. W efekcie po kilkugodzinnym spotkaniu, rozpędziłam się niczym sportowe auto po słusznym liftingu.To parogodzinne zatrzymanie się sprawiło, że poukładałam sobie ważna sprawę, z którą to przybyłam do Marty. Jej spokojny głos jakby mówił: “Idź, poprowadzę Cię”. Więc poszłam:)Oczywiście, polecam Martę jako trenera i prawdopodobnie sama wybiorę się niedługo na kolejne spotkanie.”

KAŚKA

„Cieszę się, że miałam okazję Ciebie poznać Marta. Lubię ludzi, którzy tak jak Ty postrzegają świat. Będę miała o czym myśleć po naszym spotkaniu bo to co dzisiaj przekazałaś było cenną lekcją. Dziękuję z całego serca za niesamowite doświadczenia”

MICHAŁ

“Spotkanie z Panią okazało się dla mnie Wielką Sprawą, odkryciem i przeżyciem. Kolejnym ważnym “wskazaniem kierunku”, a już mi się wydawało, że mam przed sobą jedynie prostą drogę z górki. Za co, niniejszym bardzo dziękuję !

Spotkanie z Panią to było dla mnie wielką, ważną przygodą. Życie jest dzisiaj zbyt skomplikowane, aby do jego dobrej realizacji wystarczało to minimum, które wynosimy z domu, instynkt czy szczątkowe doktryny społeczno-religijne. Tak wielka różnorodność kultur, wartości i potrzeb, wymieszanie z poplątaniem tradycji, klas, pokus i ambicji (przecież nie zawsze naszych). Manipulacje polityków, finansistów, mediamenów i kapłanów wszelkiej sprzedaży, zapędzają nas w jaskinię strachu, wszak na strachu robi się największe pieniądze, dużo, dużo większe jak na seksie czy narkotykach. Trudno się w tym pozbierać. Potrzebne są równie mocne, ale i skomplikowane, specjalistyczne narzędzia.

Tak, nasze wrześniowe spotkanie miało charakter przystanku, refleksji, możliwości bezpiecznego spojrzenia w studnię czeluści, popatrzenia z boku na beczkę życia (wszak siedząc w beczce nie widzimy beczki). Dziękuję za to wszystko, a już szczególnie za wisienkę na torcie – zaangażowanie!!!

AGATA

„Zacznę zwracać bardziej uwagę na własne potrzeby a nie tylko myśleć o innych. Będę starała się bardziej czytać swoje odczucia i to co się ze mną dzieje, w rożnych sytuacjach i szukać sposobów w codziennym życiu radzenia sobie ze złością i stresem. Dziękuje za super szkolenie!!!

AGNIESZKA

“Cześć Marto, po szkoleniu oddałam się lekturze Twojego bloga. Jawisz się jako osoba ciepła, wrażliwa, dobra, pozytywnie nastawiona. W dzisiejszych czasach, czasach ciągłej gonitwy, pośpiechu, tak naprawdę nie wiadomo za czym, taka osoba to raczej rzadkość. A Ty zdajesz się chwytasz każdą chwilę, obcując z przyrodą, czerpiąc z jej piękna.

Ludzie postrzegają Cię jako cudownego człowieka, wspaniałego, fantastycznego wykładowcę, którego szkolenia poprzez swoją (Twoją) wyjątkowość pozostają głęboko w pamięci, a co najważniejsze inspirują nie tylko do myślenia ale i do działania, do poszukiwania, do samorozwoju. Masz w sobie siłę, która przyciąga. Myślę, że to Twoja prawdziwość i autentyczność tak ludzi przyciąga. Chciałoby się z Ciebie brać pełnymi garściami…

MARCIN

„Sz. Marto!!! Ponieważ -jak powiedział razu pewnego spotkany franciszkanin-reformata „ internecie jest wszystko” – pozwoliłem sobie napisać na ten adres-email do Ciebie. Chciałbym Ci podziękować za czas poświęcony nam w Krakowie, treści przekazane i przede wszystkim – jak to się teraz mówi, a w tym kontekście zabrzmi to jak najbardziej na miejscu – dobrą energię, którą przekazujesz. Te drobne i codzienne, a wartościowe chwile, pozwalają cieszyć się życiem.”

AGNIESZKA

„Chciałam Tobie bardzo podziękować za dzisiejsze szkolenie. Ty – autentyczna, prawdziwa, pełna empatii, ciepła, oddana tematowi, w pełni zaangażowana.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat byłam na wielu szkoleniach, ale Twoje szkolenie sprawiło, że czułam, że wszystko o czym rozmawialiśmy, to nie tylko teoria, że naprawdę wiele zależy od nas samych. Wystarczy pamiętać, by wstawać z krzesła (tego przykładu nigdy nie zapomnę ). Nasza praca to przecież nie tylko zadania, to przede wszystkim ludzie, którzy czują, myślą, czegoś potrzebują….

Wracając do dzisiejszego szkolenia, myślę, że niejeden (jeśli nie wszyscy) uczestnik wyszedł ze szkolenia z wieloma refleksjami. Już w czasie przerw dzieliliśmy się między sobą odczuciami, że Twoje szkolenie jest takie inne, ciekawe.

Życie goni niemiłosiernie, czas ucieka, a w tej ciągłej gonitwie często zapominamy o sobie. A przecież wystarczy się zatrzymać.. by poczuć smak kawy, by nacieszyć się dotykiem ciepłych promieni słonecznych, posłuchać śpiewu ptaków.. tak niewiele trzeba, by poczuć, że się żyje. Ale takie podejście wymaga mądrości.”

KATARZYNA

„Te warsztaty wielka frajda, doskonali i umacnia, trener szkoli ręką bożą a wskazówki nam pomogą. Dużo wiedzy nam dziś dane, będzie przez nas wykorzystane, źródłem pracy są szkolenia, dziękujemy, powodzenia

ALEKSANDRA

„Utwierdzam się, w przekonaniu, że warto wygospodarować czas dla „siebie”. Trzeba to pielęgnować i potrafić ustalić hierarchię potrzeb. Będę częściej zatrzymywać się i pytać się siebie… czego teraz potrzebujesz? Dziękuje za super szkolenie”

ANETA

„Jestem bardzo zadowolona. Dużo dowiedziałam się o sobie. Co powinnam zmienić w swoim zachowaniu. Pani Marta to super trener i świetny człowiek. Czas spędzony z Panią Martą był dla mnie bardzo ważny. Będę to szkolenie bardzo długo pamiętać, bardzo dziękuję”

MAJKA

“Wychodzę z poczuciem dobrze spędzonego czasu, który pozwolił mi odkryć w sobie nowe możliwości w relacjach z ludźmi, przypomniał o pozytywnym myśleniu, wierze w siebie, szacunku do innych, konsekwencji w działaniu. Super szkolenie, bardzo życiowe, praktyczne. Dziękuję”

IWONA

„Wychodzę z ciekawym doświadczeniem, nad którym do tej pory się nie zastanawiałam patrząc na swoje życie. Wiem co muszę usprawnić, nad czym pracować. Szkolenie bardzo ciekawie prowadzone, interaktywne, bogate w treści, polecam każdemu”