PRZEŻYWANIE ŻYCIA

Daj zaprosić się na spacer. 
Zobacz Siebie w świecie. 
W lesie i ciszy.
Warsztat o przeżywaniu życia.
Na drodze do dobrego przeżywania życia

To piękny moment na SPOTKANIE, na spacer DO LASU, na ROZMOWĘ, idealny czas na ZATRZYMANIE. Zapraszam na warsztat, który za każdym razem, otwiera serca, łączy w całość, pozwala zobaczyć, pozwala zrozumieć, uwolnić, docenić to co dla Nas ważne a czasami o tym zapominamy. Pozwala odrzucić to co już nam nie służy i przypomnieć nam jak ja chcę przez to życie przechodzić? Zatrzymuje, Inspiruje, pobudza zmysły, daje odpowiedzi. Zabierając w niesamowitą podróż porusza tym w Nas na co przyszedł czas, na co jesteśmy gotowi.

Może dzisiaj jesteś w takim miejsce, gdzie twardo stoisz na ziemi. Może więcej w Tobie wrażliwości. Może dużo od siebie wymagasz. Może jesteś między starym a nowym i odczuwasz pustkę. Może potrzebujesz pochodzić, może posiedzieć, zatrzymać się, posłuchać życia.

I z tego miejsca uporządkować, przyjrzeć się i nazwać wszystko co dzisiaj w Tobie ważne. Daj sobie poczuć, daj się poprowadzić i odważ się pójść tam gdzie „coś” Cię woła głośno.

Pozwól wejść do życia temu co potrzebuje być dzisiaj zaproszone…

FOTOterapia (FOTOgrafoterapia)

Podczas warsztatów będziemy pracować z fotografiami. Fotografia jako narzędzie terapeutyczne, pozwala zauważać wszystkie chwile życia, przechowując w obrazach kształty, kolory, uczucia związane z naszym przezywaniem życia. Bo to o uczucia chodzi. Uczucia zapisane w obrazach, często w zwykłych kawałkach dnia. Te wszystkie warstwy życia są na naszych zdjęciach. Ile tam treści o życiu. O naszym życiu. Kiedy ich nie uwolnimy przychodzi moment, w którym robi się ciężko. Tracimy radość, jakby ktoś zabrał nam sens. Momenty, chwile, wspomnienia, kawałki zachwytu – mamy je tak blisko… Osobiste historie w telefonie każdego z nas.


LUBIĘ O TYM WARSZTACIE MÓWIĆ

Jest on zaproszeniem dla Was całych, to bardzo ważne żebyście przyprowadzili Siebie całych. Żebyście zabrali na to spotkanie Siebie kruchych i silnych, dobrych i nieznośnych. Żebyście nie zapomnieli o Sobie pewnych i silnych. Bo to czas, na zobaczenie siebie w kontakcie z naturą. Czas na zobaczenie Siebie dzisiaj, może po raz pierwszy do dłuższego czasu. Czas na przyjrzenie się w jaki sposób mieścisz w sobie życie? Jak wychodzisz do świata? Gdzie zaczynasz się ty? Co dźwigasz? Co trzymasz na dystans? Do czego wyciągasz ręce? O czym dzisiaj jest Twój świat?

To warsztat w kontakcie z naturą i o tym co odsuwasz na lepszy moment. To czas, żeby sprawdzić co w Tobie dzisiaj chce wydostać się na zewnątrz.

Co chce się w Tobie dzisiaj wyrazić?
Na co przyszedł czas, żeby puścić?
Co potrzebuje ułożyć się w całość?

To nie tylko warsztat o tym co może niewygodne. To warsztat o drodze do witalności życia. To praca, która pozwala zobaczyć to co gotowe, żeby pooglądać. Gdzie Ty jesteś gotowy żeby zobaczyć.

To warsztat:

O relacji z początkami
O relacji z końcami
O świętowaniu ważnych momentów
Może też o zmęczeniu
O zatrzymaniu
O zauważaniu życia
O radości życia

Jak ja chcę przez to życie przechodzić?

Mając to co dostałam
Mając to czego doświadczyłam

DLA KOGO?


—> Dla tych co w dzisiejszym świecie zgubili albo nie mają czasu na radość. To właśnie takie spotkania odmieniają nasz sposób patrzenia na zwykłą codzienność, w świecie rządzącym pośpiechem, zwyczajnie jakoś tak brakuje na wszystko czasu.
—>Może błądzisz, brakuje Ci, często sami nie wiemy czego. Odważ się wtedy szukać, doświadczaj nowych rzeczy, zrób coś po raz pierwszy. Na określenie tego co jest właśnie teraz dla Ciebie najważniejsze potrzebujemy czasu. Tylko z otwartością na życie i nową energią z siebie znajdziesz to czego dzisiaj najbardziej potrzebujesz.

—>Dla każdego, kto pragnie podarować sobie zatrzymanie, spędzić czas ze sobą i z innymi w atmosferze spokoju, akceptacji zabawy, ciszy.

—> Dla każdego kto przechodzi dzisiaj przez intensywne zmiany wewnętrzne by pozwolić Sobie na ciekawość i cierpliwość, zatrzymać się, oddychać, pójść na spacer, zaufać, wszystko jest w porządku, to wszystko potrzebuje się wyrazić. Nie wszyscy jesteśmy dla wszystkich, jest tyle sposobów na dobre życie, w zgodzie ze sobą, trzeba tylko znaleźć swój.

PO PROSTU ZAPRASZAM

Zabiorę Cię na spacer, zaproszę do robienia zdjęć, zaproszę do poprzyglądania się Sobie poprzez fotografię. Podczas takie pracy warsztatowej zapraszam by zdjąć wszystkie filtry. Zobaczyć więcej. Czuć silniej. Widzieć to co dobre i piękne mimo że czasami bywa trudne. By zacząć żyć mocniej.Zapraszam żeby się odłączyć od codzienności wykorzystując to jako okazję do połączenia się z czymś innym, NATURĄ, ODDECHEM, WŁASNYM CIAŁEM, EMOCJAMI, SERCEM.

Dotkniesz ciszy, ten stan nie jest łatwy w dzisiejszym świecie. Będzie czas na ciszę, na chodzenie i patrzenie. Bo prawdziwe piękno to, to, co widzi oko, ale również to, co dostrzega dusza. Aby odnaleźć ciszę, trzeba odnaleźć własny rytm, poszukamy własnego rytmu.

Będzie o stawaniu się żywym w życiu, to taki czas gdzie możesz dotknąć swojej wrażliwości, swoich tęsknot i poczuć siebie naprawdę, takiego jakim jesteś, z całą czułością i łagodnością dla Siebie.

W życiu są sytuacje dla których nie ma słów, sytuacje dla których słowa są trudne. To taki czas żeby stanąć bliżej Siebie by zobaczyć symbolikę życia, by uprościć to co komplikujemy, by zaakceptować takie kawałki życia gdzie może walczymy, by zobaczyć to co wymaga porządków. Zapraszam Was żeby popatrzeć tam gdzie może dawno nie zaglądaliśmy i odczuć wszystko w pełni i zobaczyć, że jest mnie dużo więcej.

Nie musisz nic czytać, sprawdzać, rozumieć a przede wszystkim nie musisz się bać.To moment na zobaczenie siebie, swojego życia, swoich decyzji, czas na to żeby się zatrzymać i być ze sobą na bieżąco, żebyście dali sobie ten czas jakikolwiek on będzie, zwykły, niezwykły, taki będzie właściwy.

DO CZEGO BĘDĘ WAS ZAPRASZAĆ?

To taki czas dla Ciebie. Czas na zauważanie. Wybierzemy się w taką powolną wędrówkę. Daj się zaprosić do wszystkiego co ten spacer w Was obudzi.

Pięknie dać Sobie czas, na zauważanie. Na zatrzymanie czas i na działanie mieć czas, taki w swoim tempie. Może jakiś kawałek natury, w jakiś szczególny sposób Cię przyciągnie i będziesz chciała zatrzymać się w nim na dłużej. Jeśli tak się stanie przyjmij , że będzie to Twój prezent od życia.

Podczas tego spaceru przyjrzyj się kształtom, drzewom, liściom, kamieniom, szyszki , korzeniom, chmurom, owadom. Przyjrzyj się drzewom, które zobaczysz zauważ jak te drzewa różnią się między sobą. Niektóre są stare, inne młode, jedna są grube, inne cienkie.

Sprawdź gdzie poprowadzi Cię Twoje ciało.

A może jeszcze coś innego przykuje Twoją uwagę.

Może jakiś kawałek natury, w jakiś szczególny sposób Cię przyciągnie i będziesz chciała zatrzymać się w nim na dłużej. Jeśli tak się stanie daj się zaprosić.

Zacznij poznawać to miejsce, zauważ jakie rośliny dominują w tym miejscu, a może jest tutaj jakieś mrowisko, lub przewrócone drzewo. Przyjmij , że jest to piękny podarunek od życia, gdziekolwiek zaprowadzą Cię nogi, tam pójdziesz, z ciekawością.

Daj się przyciągnąć, może jakiejś niedoskonałości. Niedoskonałości z ludzkiego punku widzenia. Może to być , krzywo rosnące, nienaturalnie powyginane drzewo lub nadgryziona szyszka.

Zostań z tym co widzisz, jeśli coś przykuło twoja uwagę, zrób temu zdjęcie.

Zrób zdjęcie tego kawałka natury, który cie do siebie zaprosi.

Pochodzimy, porobimy zdjęcia, posiedzimy, porozmawiamy, podzielimy się, poruszymy, uwolnimy.

To czas kiedy poprzez pracę z osobistymi fotografiami doświadczymy wspólnie tego co dla nas ważne. Pozwolimy sobie otwierać drzwi nowych doświadczeń, sprawdzać, próbować, dopasowywać i zmieniać to co dzisiaj zmienić możemy i chcemy w drodze do większej radości w naszej codzienności.

METODY PRACY

Spacer do lasu, kontakt z naturą, zastosowanie w pracy warsztatowej osobistych fotografii jako narzędzi fototerapeutycznych.

Obrazy odzwierciedlają wszystko to co dotyczy naszego życia, wszystko to co masz w Sobie, radość, miłość, przyjaźń, rodzina, praca, smutek, zagubienie, przestrzeń albo jej brak, samotność, wolność, lekkość, decyzje, walkę, konflikt a może spełnianie.

Przepiękna praca z osobistymi fotografiami, które pozwalają zobaczyć siebie w zupełnie nowej, zaskakującej perspektywie.

Bo każdy z Nas nosi w sobie historię i każdy z Nas staje się opowieścią.Opowieścią, w której czasami jest słowem, znakiem zapytania, wykrzyknikiem. Bo każdy z Nas składa się z miliona kawałków i choć czasem czuje się zagubiony, zawiera te wszystkie kawałki w sobie. I dlatego warto się dzielić, pokazywać.

Wszyscy chcemy bliskości, zrozumienia, intymności. Ten warsztat jest o przyjmowaniu życia. Pozwalając Nam zauważać siebie we wszystkich jego chwilach, akceptując, uwalniając podążając w kierunku życia.

Zapraszam na warsztat w naturze przeżywany.

KTO PROWADZI?

MARTA DYDA – fototerapeuta, certyfikowany trener rozwoju i doradca biznesu. Wspierając procesy rozwoju wykorzystuję wiedzę i różnorodne metody pracy oparte na psychologii pozytywnej, narzędziach coachingowych, treningu ACT (nurt terapeutyczny akceptacji i zaangażowania), narzędzia z rodziny POINTS OF YOU®, narzędzia badającego nasze style myślenia i działania FRIS®, techniki FOTOterapii, autorka bloga zatrzymacbyzrozumiec.pl.

Fototerapia jest obszarem, który pozwala mi spokojniej i uważniej przechodzić przez zmiany na ścieżkach życia. W swojej pracy wykorzystuję fotografię, która stanowi potężne narzędzie wspierające ludzi w procesie rozumienia i rozwoju ludzi i organizacji.

Tworzę tematyczne projekty wykorzystując narzędzia fototerapeutyczne gdzie zaangażowanie w obraz jest zaproszeniem do zauważania, wyrażania i przeżywania życia. Do uwalniania tego co powoduje w naszym życiu utknięcia.

Realizowane projekty wykorzystujące narzędzia fotografii terapeutycznej podlegają stałej superwizji, co oznacza, że pracuje według najwyższych standardów pracy w moim zawodzie.

Lubię mieć czas na przeżywanie życia.

Zapisz się TUTAJ , a w pierwszej kolejności dostaniesz informacje o kolejnej EDYCJI warsztatów.