Szkolenia FRIS Kraków

Za czym tak GONISZ czyli uzależnieni od prędkości

AUTOR: MARTA DYDA
Na chwilę zwolniliśmy…. a dzisiaj styczeń, rozpędzamy się i znów biegniemy, wróciliśmy do świata, w którym cały czas musi się coś dziać!

Można by powiedzieć ciągle sylwester!!!

Kolorowe obrazki, głośno, dużo i intensywnie. Weszliśmy w rytm, byle szybciej. Praca, jedzenie, ciągłe dbanie o rozwój, internet, dodatkowe zajęcia, na które się zapisaliśmy.
Nie ważne, w której części dnia jesteśmy,  zatopieni w swoich komórkach,  ze słuchawkami na uszach. Nie dostrzegamy niczego, znów szybkość rządzi, uzależnieni od informacji, prędkości, od zadania do zadania. Od atrakcji do atrakcji.

Kto Ci kazał tak pędzić?

Komu chcesz coś udowodnić?

Po co to robisz?

Podążamy za aktualną modą. Robimy tysiące rzeczy, które nam nie zawsze służą, zabierają nam czas, ale mamy poczucie, że „coś wartościowego robimy ze swoim życiem”. Zaczął się Nowy Rok zatem mamy motywacje i energię do działania, no bo przecież „tak się robi”, „to jest wartościowe”, „wszyscy tak robią”, „coś trzeba robić, żeby coś się działo”

A jak nie jesteśmy aktywni i dostępni pojawia się niepokój czy coś mnie nie ominie bo to tak jakbym nie nadążała za życiem, a może będę się wolniej rozwijać…inni będą szybsi.

Pędzimy po więcej. Nie potrafimy zrobić miejsca i nie dajemy sobie czasu żeby sprawdzić co dla mnie jest dobre i co wpływa kojąco na moje samopoczucie, sprawdź co działa w Twoim życiu.

Nowy początek…

Możesz jeszcze zacząć od nowa, bardziej po swojemu. Jeszcze masz czas, żeby zrobić coś inaczej niż zawsze, w zgodzie ze sobą, tak jak zawsze miałeś na to ochotę, nie dla innych, dla siebie. Twój początek może być spokojny, na twoich zasadach, po twojemu, to nie muszą być wielkie rzeczy, ważne żeby to były Twoje rzeczy.

To co czujemy, widzimy i słyszymy wewnątrz nas ma ogromną siłę, potrafi bowiem dodać skrzydeł i zmotywować do działania lub zatrzymać i nigdy nie pozwolić dojść do głosu. Wszystkie odpowiedzi masz w sobie, jeśli masz poczucie, że jesteś w niewygodnych butach, zmień to, zrób inaczej. Jeśli mimo wielości aktywności, w których uczestniczysz, czegoś Ci brakuje, szukaj swojej drogi, Twoim obowiązkiem jest zadbanie o siebie.

Znajdź czas na to żeby pielęgnować swoją prawdziwą naturę, znajdź czas żeby pielęgnować siebie. Czy potrafisz mówić o tym co dzisiaj jest dla Ciebie ważne? Czy potrafisz zrobić miejsce i zadbać o rzeczy dla Ciebie naprawdę istotne? Czego teraz najbardziej potrzebujesz?

Kiedy od czasu do czasu przystaniesz, rozejrzysz się wokoło, przyjrzysz się sobie i pobędziesz trochę ze sobą, ruszysz do przodu. W swoim tempie, swoją ścieżką, po twojemu, ze świeżością, dojrzałością i większą świadomością siebie i otaczającego nas świata. Dając sobie czas na przemyślenia, widzimy więcej i szerzej, możemy żyć bardziej w zgodzie ze sobą, pełniej, radośniej, w większej równowadze i harmonii ze sobą i otaczającymi nas ludźmi.

Leave a Reply