Po coś WAŻNEGO

AUTOR: MARTA DYDA

A kiedy przyjdą deszczowe i chłodne dni, dobrze już dzisiaj sprawdzić, który kubek będzie waszym ulubionym tej jesieni. Dobrze mieć taki kubek. Ulubiony.

I czy moje buty na deszcz są jeszcze dobre. I czy mam przeciwdeszczową kurtkę. I czapkę na wiatr. I pamiętać żeby nie być zapiętym na ostatni guzik. Pod samą szyję. Tak trudno wtedy oddychać. Tak trudno wtedy się poruszać do przodu.

I postanowić, że będziesz chodzić na spacer. I znów. I od nowa. I jeszcze raz. Taki spacer gdzie możesz w połowie wrócić się z powrotem do domu. A następnym razem wybrać dłuższą trasę. Taką trasę gdzie można zabłądzić, by znaleźć całkowicie nową drogę. Drogę gdzie można iść na skróty lub wybrać drogę okrężną by doświadczyć nowych rzeczy.

A potem wrócić. Wypić herbatę. W ulubionym kubku.

Wracam do Siebie.

Czasami przez smutek wracam. Czasami przez łzy. Od łez do nowego. Przez chodzenie wracam. Czasem przez bolące ciało. Zbyt napięte było. Zbyt długo. Teraz nie ma siły. Może potrzebuje odpocząć.

Tak wraca się do Siebie.

Nie znam innej drogi.

Droga gdzieś prowadzi, zawsze.

Coś jest bardziej w słońcu. Coś bardziej w cieniu.

To oznacza nasycić się życiem.

To dopiero jest całe. Dobrze być całym. Przeżywać całe życie a nie jedynie kawałek. Odważyć się na ten ruch w kierunku tego co pełne, co płynie z serca i poczuć to w Sobie mocno.

I nie przestawać odkrywać świata NIGDY

Jesteś tutaj.

Po coś ważnego.

Leave a Reply