Jak poradzić sobie ze stresem trener Marta DYda

Kiedy nie pójdę na SPACER

AUTOR: MARTA DYDA

Kiedy nie pójdę na spacer, kiedy w ciągu dnia, nie pobędę chwili sama ze sobą. Kiedy jest taki dzień, że nie mam czasu żeby posiedzieć sobie w ciszy, kiedy nie mam czasu na poczytanie książki, kiedy jestem nie wyspana i kiedy przebywam za długo w jednym miejscu i czuję, że tak bardzo potrzebuję chociaż na chwilę zmienić otoczenie. Kiedy dawno nie spędziłam trochę czasu w babskim towarzystwie, kiedy długo nie byłam w lesie i w górach i tak bardzo mi się za nimi tęskni.

Wtedy trudno mi jest być życzliwą dla innych. Wtedy nie jestem uważna na drugiego człowieka, wtedy nie potrafię zaangażować się całą sobą, wtedy wszystko mi przeszkadza, wtedy bardzo źle czuję się w sobie i wszystko mnie wkurza. Wtedy wiem, że nie znajdzie się ze mną porozumienia bo generalnie ze wszystkim jestem na „Nie!”

Skąd to wiem? Bo to obserwacja wszystkich życiowych momentów i relacji i tego co codziennie składa się na nasze życie i co się w z nami w tej codzienności dzieje. To świadomość tego w jaki sposób na każdego z nas działa nasz współczesny świat i tempo życia.

A kiedy wpadniemy na trop swoich tęsknot bardzo dużo się o sobie dowiemy. To pozwoli nam bardziej stawać się Sobą. A w miarę jak stajemy się coraz bardziej autentyczni i mamy odwagę iść za tym co z nas wypływa i dochodzi do głosu, jedna przemiana pociąga za sobą kolejne.

Zaczynamy znajdować się w odpowiednich miejscach i poznajemy właściwych ludzi. Nasze życie zyskuje nowy kierunek odpowiadający temu kim naprawdę jesteśmy, naszym wartościom, przekonaniom, umiejętnością, zdolnościom i talentom. Jestem przekonana, że najważniejszym sposobem na fajne i zdrowe życie jest absolutna szczerość wobec siebie. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zrobić coś pięknego ze swojego życia.

Wtedy da się z Nami wytrzymać, bo każdy gdzieś ma jakieś swoje źródło zasilania.

3 komentarze

Leave a Reply