Kawałki Mojego NIEBA

AUTOR: MARTA DYDA

Różne chwile w naszym życiu zaczynają się i kończą. Najtrudniej to chyba zaufać, że wszystko wydarza się we właściwym dla Nas czasie. Gdzie właściwy nie zawsze oznacza przyjemny, właściwy to często taki, który pozwala nam dorosnąć i zrozumieć.

Czasami najciemniejsze momenty w życiu mogą Nas doprowadzić do najjaśniejszych miejsc i pozwalają z odwagą stawać w Swojej prawdzie.

Kiedy o tym wiemy pomaga to rozumieć burze, które nadchodzą w ciągu dnia. A kiedy nic nie wychodzi tak jak chcesz i czujesz że utknęłaś, po prostu zamknij oczy i spróbuj się skoncentrować na malutkich rzeczach, które dzieją się wokół Ciebie.

Czasem wystarczy tylko podnieść wzrok, by spojrzeć na świat zupełnie inaczej wtedy łatwiej do swojego życia zaprosić ciszę, zaufanie i spokój.

W życiu są momenty kiedy pojawia się pustka, najlepsze co możesz zrobić, to zostać z tą pustką i zobaczyć czym ona chce się wypełnić, jakie nowe doświadczenia przyniesie.

W życiu trzeba sobie robić przerwy. Takie przerwy, kiedy nic się z Tobą nie dzieje, kiedy po prostu stoisz i patrzysz na świat, a świat patrzy na Ciebie.

Są w życiu chwile gdzie jesteśmy szczęśliwi. Życiowa dojrzałość to bycie szczęśliwym nawet wtedy gdy rzeczy nie wydarzają się po Naszej myśli. Gdy mamy w sobie mądrość wiemy, że są one właściwe i potrzebne skoro się pojawiły.

Kiedy wszystkie nasze siły wydają się być wyczerpane to często moment żeby puścić kontrole a wtedy to co ma się udać samo się ułoży kiedy to zrozumiemy łatwiej nam będzie przetrwać wszystko, co przyjdzie do nas potem…

„Po prostu żyj. Zobacz, jak się przejaśniło na dworze, i pozwól, by tak samo przejaśniło się w Tobie. Przecież wiesz, że to ty jesteś bogiem wewnętrznej pogody. Produkujesz chmury i pozwalasz padać deszczowi. Chyba już dość”. – H. Kowalewska

Leave a Reply