NA CO DZIEŃ

Od dzieciństwa zanurzana w naturze, góry, łąki, lasy, przestrzeń, wieś. Zatrzymują Mnie momenty. Chwilowość, która pozwala Mi uwalniać to co trudne, pozwala mi uporządkować, pozwala doceniać i pozwala otwierać się na życie. Natura & fotografia to dla mnie droga do rozumienia Siebie.

Momenty na fotografiach, które Mnie zatrzymują są o czymś ważnym w Moim życiu. Drukuje zdjęcia natury, tworzę albumy. W trakcie chodzenia i robienia zdjęć uwalniam blokowane emocje. Dokopuje się do przekonań, które odgradzają mnie od życia, niewyrażonej siły życia.

Taka praktyka, cieszy mnie, daje odpowiedzi. Pozwala kierować się ku temu co ważne. Jest czymś co Mnie bardziej angażuje w życie pozwalając odbierać ten świat w piękny sposób. To taki mój czas, czas w mojej codzienności.

Dzisiaj w mojej pracy z ludźmi fotografia stanowi potężne narzędzie. Narzędzie wspierające ludzi w procesie rozumienia i rozwoju człowieka. Tworzę tematyczne projekty rozwojowo – fotograficzne wykorzystujące narzędzia fototerapeutyczne gdzie zaangażowanie w obraz jest zaproszeniem do zobaczenia siebie i wyrażenia siebie i uwalniania tego co zbyt obciążające.

Praca z fotografią, zdjęciami, naturą pozwala nam ludziom na moment zatrzymania. Kiedy się zatrzymamy, dopiero wtedy możemy zobaczyć Siebie. Dobrze jest w życiu widzieć siebie. Bo kiedy zobaczymy Siebie możemy trochę się poprzyglądać i zacząć więcej rozumieć. Wtedy łatwiej nam zacząć wybierać to co dla nas ważne, tworząc tym samym więcej sensu w naszej codzienności i naszym życiu.

Praca z obrazami rzuca nowe spojrzenie na ważne dla Nas kwestie pozwalając na wszystkich płaszczyznach życia, rozumieć swoje wybory i blokady. Pozwala otwierać się na nowe możliwości.

Dla kogo praca z obrazami:

–> Potrzebujesz zmiany życiowej w jakimś obszarze, masz w sobie gotowość ale nie wiesz jak zacząć, jaki ma być pierwszy krok.

–> Potrzebujesz głębiej przyjrzeć się swojemu życiu i sobie oraz podjąć ważne decyzje, co dalej…

–>Potrzebujesz zrozumieć swoje obecne potrzeby i obawy. To ważne, żeby w naszym życiu podejmować decyzje zgodnie ze swoimi wartościami, to daje siłę i energię do doświadczania i tworzenia sensu.

–>Bo kiedy nie rozumiemy w życiu czegoś lub kogoś, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że nasza perspektywa jest zbyt wąska abyśmy mogli widzieć o co chodzi. Kiedy nie widzimy, nie możemy podejmować decyzji, nie możemy się komunikować, czujemy , że utknęliśmy, trudno nam zrobić następny krok.

–> Tak, obrazy pozwalają więcej widzieć a podczas codziennej praktyki pozwalają z większym zrozumieniem i spokojem podchodzić do różnych wydarzeń w naszym życiu.

Tak pracujemy, najpierw popatrz na obraz, potem na siebie I pozwól temu co kryjesz we wewnątrz, wypłynąć, niezależnie od ryzyka. Nie ma większego ryzyka niż hamowanie uczuć. Jeśli coś w sobie tłumisz tracisz cały zapał, cały entuzjazm.

Podczas naszych spotkań i warsztatów wykorzystujemy zdjęcia, fotografie, obrazy, w celu osobistego uzdrowienia, wzrostu lub zrozumienia niezależnie od tego czy pracujemy na własnych fotografiach czy innych obrazach aktywnie tworząc, eksplorując i analizując obrazy i łącząc je z kreatywnym pisaniem możemy dowiedzieć się więcej o Sobie i o tym jak postrzegamy świat.

To do czego Cię zapraszam to połączenie fotografii z rozwojem. To zaproszenie fotografii do swojego życia, do tego żeby wykorzystywać fotografię w codziennym życiu i stawać się bardziej uważnym w codziennym życiu potrafiąc połączyć się ze Sobą w każdej życiowej sytuacji.

By życie zyskało nowy kierunek. By spotkać się ze sobą. By usłyszeć Siebie. By zacząć budować życie na swoich wartościach dobrze jest być obserwatorem życia w codzienności i zauważać krótkie momenty, w naszym życiu, które nas zatrzymają, zachwycają, poruszają.

Tak, o tym jest praca z obrazami o przyglądaniu się Sobie poprzez język fotografii, o odkrywaniu siebie poprzez zdjęcia. To taki czas dla Ciebie, Twój czas, bardzo intymny czas z fotografią. Zaciekawiły Cię doświadczanie Siebie poprzez narzędzia fototerapeutyczne, potrzebujesz więcej informacji, zajrzyj jeszcze TUTAJ https://www.zatrzymacbyzrozumiec.pl/dla-ciebie/marta-dyda-konsultacje-indywidualne/

To dobry czas żeby spojrzeć na zdjęcia inaczej. Może spojrzeć głębiej i szerzej spojrzeć. I zaprosić fotografię do swojego życia. Bardziej zaprosić.