WAŻNE PROJEKTY

WARSZTATY FACES® –  NOWE NARZĘDZIE POINTS OF YOU® O LUDZIACH I ICH PERSPEKTYWACH O TYM JAK PATRZYMY NA INNYCH ORAZ JAK INNI NAS WIDZĄ

Kiedy w relacjach z innymi zaczniemy obserwować siebie, zdobędziemy największą wiedzę na temat nas samych. Bez ludzi niewiele byśmy dowiedzieli się o sobie, przyglądanie się sobie, swoim emocjom, reakcjom w relacji z drugim człowiekiem to najcenniejsze co możemy doświadczyć. Widzenie tego co piękne w drugim człowieku i zmierzenie się z tym co trudne. Bo to wszystko co Cię zachwyca w tym drugim, masz w sobie. Wszystko to co krytykujesz u drugiego, masz w sobie.

Faces® –  nowe narzędzie Points of You® o ludziach i ich perspektywach o tym jak patrzymy na innych oraz jak inni nas widzą bo każdy z nas ma swoją jasną i ciemną stronę.

Czarno białe zdjęcia odzwierciadlają nas niczym lustra, obserwując różne twarze widzimy i odkrywamy w nich samych siebie. 

WARSZTATY W BIESZCZADACH: „Nauka języka ciszy”
Piękna drewniana chata, wokół przestrzeń z widokiem na góry. Cudowna Gospodyni, która wraz z córką będzie przygotowywać posiłki, na pewno przez pierwsze dni naszego pobytu. A wszystko co na stole w jadalni z przydomowego ogródka, świeżutkie, takie swojskie, pachnące. Wokoło niesamowita przestrzeń. Lato zaznacza swoją obecność kolorami i dźwiękami. Motyle, kwiaty, góry, drzewa owocowe, ognisko, konie, spokój i cisza.

To ten moment gdzie wiem już, że podczas tygodniowego pobytu, przez 3 dni będzie arbuz na śniadanie, obiad i kolację. W drugi dzień popijany po każdym posiłku łyżką oliwy. Z telefonów nie korzystamy, wszystko albo wyłączone albo wyciszone. Każdy dzień ma swój harmonogram i określony rytm. Poranny spacer, zajęcia jogi, medytacje, warsztaty, czas wolny, wszystko w ciszy.

Cisza!!!

Stan ciszy, nie jest łatwy w dzisiejszym świecie. Jesteśmy dzisiaj bardzo złożeni. Żyjemy bardzo skomplikowanie, nasze relacje są bardzo skomplikowane. Prawdziwa cisza w dzisiejszym świecie jest praktycznie nieosiągalna. Aby odnaleźć ciszę trzeba odnaleźć własny rytm. Bo są myśli i emocje, które nie mogą trafić do Ciebie w żaden sposób tylko w ciszy i przez ciszę.

ZIMA 2018 NA STOKU NARCIARSKIM- NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH

Jako instruktor narciarstwa od paru lat jestem częścią projektu nasniegu.pl, to jedna z niewielu SZKÓŁEK NARCIARSKICH w Polsce specjalizująca się w szkoleniu OSÓB Z ZABURZENIEM AUTYZMU. Jak mówią o sobie:  „Naszą ambicją jest łamać ograniczenia, zrywać ze schematami i pokazywać, że granice możliwości można dowolnie przesuwać, często do granic wyobraźni”. W tym roku obozowicze pokonywali kolejne NARCIARSKIE wtajemniczenia NA STOKACH STACJI NARCIARSKIEJ POLANA SOSNY W NIEDZICY. Czasem było ciężko ale wszyscy daliśmy radę!!!

WYKŁAD DLA ŚRODOWISKA SĄDOWNICZEGO, JAK MĄDRZE SIĘ STRESOWAĆ I PRZECIWDZIAŁAĆ WYPALENIU ZAWODOWEMU W KRYNICY – ZDRÓJ

„Czułam się jak chomik w kółku, z którego nie można wyjść…na dodatek wszystkich budziłam hałasując” – opowiada mi znajoma, która doświadczyła wypalenia zawodowego. Wypalenie zawodowe, jak niektórzy mówią wysoki koszt wysokich osiągnięć. W pędzie dnia codziennego niechęć do pracy może spotkać każdego z nas. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Powinniśmy od czasu do czasu zadawać sobie pytania sprawdzające, dotyczące pracy bowiem w dużej mierze sukces w walce z wypaleniem zawodowym zależy od naszej samoświadomości I ODWAGI DO ZMIERZENIA SIĘ Z SAMYM SOBĄ.

ZIMA 2017 NA STOKU NARCIARSKIM – NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH

Jako instruktor narciarstwa od paru lat jestem częścią projektu nasniegu.pl, to jedna z niewielu SZKÓŁEK NARCIARSKICH w Polsce specjalizująca się w szkoleniu OSÓB Z ZABURZENIEM AUTYZMU. Jak mówią o sobie:  „Naszą ambicją jest łamać ograniczenia, zrywać ze schematami i pokazywać, że granice możliwości można dowolnie przesuwać, często do granic wyobraźni”. Obozowicze z zaburzeniami AUTYZMU pokonywali kolejne NARCIARSKIE wtajemniczenia na stokach stacji narciarskiej Czorsztyn SKI w KLUSZKOWCACH i równocześnie na stokach narciarskich SIGLANY w WIŚLE. Czasem było ciężko ale wszyscy daliśmy radę!!!

REJS NA MAZURACH – ROZWÓJ OSOBISTY POD ŻAGLAMI

Salę szkoleniową zamieniłam na mazurskie jachty i poprowadziłam warsztaty na jachcie, na mazurskich jeziorach co było bardzo wartościowym doświadczeniem zarówno dla mnie jak i dla uczestniczek tego projektu. Pomysł zrodził się, kiedy grupa kobiet postanowiła złapać oddech, oderwać się od natłoku codziennych spraw, zatrzymać się a jednocześnie doświadczyć czegoś nowego podczas rozwojowego rejsu na Mazurach. To co pozornie niemożliwe, czyli wyrwanie się ze współczesnego świata sprawiło, że znalazły się na mazurskich jeziorach przed wyzwaniem, o którym wcześniej nie wiedziały nic bowiem część z nich nigdy wcześniej nie żeglowała :).

Często słyszę, że uczycie się ode mnie ale ja również uczę się od Was! Za każdym razem energia grupy jest zupełnie inna, ale zawsze towarzyszą nam niezwykłe emocje, rozmowy, wymiana bezcennych życiowych i biznesowych doświadczeń, śmiech, łzy, wzruszenia, radości, oczyszczenia, miłości. Tak było i tym razem.Ten czas na Mazurach był dla mnie bezcenny nie tylko dlatego, że wzajemnie mogłyśmy dzielić się doświadczeniem ale warsztaty w takich przepięknych miejscach i doświadczenie żeglarstwa to przede wszystkim nowa Ty, to miejsce na współpracę i jednocześnie przestrzeń na chwilę refleksji, samotność i BYCIE SOBĄ TAK PO PROSTU!